Historia Firmy

Pozwólcie Państwo, ze przedstawimy trochę naszej historii. Sami nie wiedzieliśmy, że tak to wszystko się rozwinie a nasze marzenia zaczną się realizować.

Skąd pomysł na Centrum Tańca?
Cofnijmy się wspomnieniami do jakiegoś czasu…

Zosia: taniec miałam zawsze „we krwi” swoje pierwsze kroki taneczne stawiałam już od dziecka na zajęciach baletowych i rytmicznych a w szkole średniej rozpoczęłam naukę tańców towarzyskich.

Olaf po raz pierwszy z tańcem towarzyskim zetknąłem się w szkole średniej.
Zosia zaczęła uczyć na kursie tańca, na który uczęszczałem i oczywiście nauczycielka „wpadła mi w oko”.

Od 1979 roku zaczęliśmy razem tańczyć w klubie Zorba a naszym trenerem był Edward Kowalke. W 1980 roku pobraliśmy się i byliśmy już podwójną parą w życiu jak i w tańcu.

W 1984 roku spotkaliśmy się z Romualdą Miszkiel i od tego momentu nasz taniec przerodził się w „dynamiczny” wyczyn. Pod okiem nowej trenerki zobaczyliśmy liczące się tytuły taneczne.

W 1985 roku w Grudziądzu wygraliśmy Mistrzostwa kl. „B” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Na tych Mistrzostwach stało się dla nas oczywiste, ze taniec to sens naszego życia, to coś, co nas porywa i dodaje nam niesamowitej energii.

W 1986 r. w Świdniku wygraliśmy Mistrzostwa kl. „A” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich i otrzymaliśmy najwyższą klasę taneczną „S”. Znaleźliśmy się w gronie par o najwyższym poziomie tanecznym w Polsce.

W 1988 roku w Krakowie zostaliśmy Wice Mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich.

W 1989 roku w Gera, w byłym NRD zostaliśmy Wice Mistrzami Krajów Socjalistycznych w tańcach latynoamerykańskich.

W 1990 roku w Gdańsku zostaliśmy Wice Mistrzami Polski w 10 tańcach i na tym turnieju zakończyliśmy naszą karierę amatorską i przeszliśmy do grona par zawodowych.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować Grażynie i Zbyszkowi Woźniak – naszym wieloletnim sponsorom, którzy wspierali nas finansowo i duchowo a nigdy nie oczekiwali nic w zamian. Przez cały ten okres byli z nami na dobre i na złe. Włożyli ogrom pracy i wysiłku abyśmy mogli zajść tak wysoko, zdobywając jednocześnie tak wiele.

Chcieliśmy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu tanecznego:

  • całej naszej rodzinie, która nas wspierała i pomagała w trudnych chwilach,
  • trenerom, u których pobieraliśmy lekcje tańca,
  • kibicom, którzy nam dopingowali i trzymali za nas kciuki.

Wzięliśmy udział w wielu turniejach krajowych, międzynarodowych w Europie i w Azji, zalecieliśmy aż do Komsomolska n/Amurie niedaleko Japonii. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, tancerzy i trenerów. Zwiedziliśmy wiele miast, w których tańczyliśmy.

Wiecie Państwo teraz dlaczego Szkoła Tańca?
Tyle lat nauki, tyle radości z tańca, czemu nie podzielić się tym z innymi?
W tym też roku zgłosiliśmy naszą działalność do Urzędu Miasta i założyliśmy Szkołę Tańca.
Podstawową naszą działalnością była nauka tańca towarzyskiego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Powołaliśmy też dwa składy formacji latynoamerykańskich:

  • do 15 lat pod nazwą ZOLTAN,
  • powyżej 15 lat pod nazwą TOP.

W 1991 r. na świat przyszło nasze drugie dziecko  – córka i tym samym zakończyliśmy naszą karierę zawodniczą.

Na Mistrzostwach Polski formacja dziecięca ZOLTAN zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Polski, natomiast formacja dorosła TOP zajęła III miejsce i zdobyła tytuł Wice Mistrza Polski. Jako trenerzy po raz pierwszy mieliśmy w swoim dorobku Mistrza Polski.
W grudniu w Gdyni po raz pierwszy organizowaliśmy turniej najwyższej rangi tanecznej Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich jako prywatna szkoła tańca.

W 1992 r. nasze pary taneczne zdobyły kolejne tytuły:
Mirosław Labuda – Magdalena Skowrońska wytańczyli 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w tańcach standardowych a Robert Zadorożny – Izabela Sobczyńska zajęli III miejsce i zdobyli tytuł Wice Mistrza Poski Juniorów w tańcach latynoamerykańskich.

W 1994 r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy Grand Prix Zawodowców (GPZ) w tańcach latynoamerykańskich. Wspaniałe widowisko taneczne z najlepszymi polskimi parami zawodowymi przy współpracy z PZST i TVP 1.

W 1995 r. kolejny raz byliśmy organizatorami GPZ w Gdyni oraz współorganizatorami GPZ w Sopocie.
Do tej pory wychowaliśmy 50 par tańca towarzyskiego od kl. E do kl. S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Cały czas myśleliśmy o tym, aby taniec stał się powszechnym zajęciem wśród polskich dzieci, jako godna polecenia alternatywa dla nudy, telewizji i gier komputerowych. Taniec towarzyski w formie wyczynu był tylko dla nielicznych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pilotażowego programu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą O S T i D M w Szkołach Podstawowych. Po wprowadzeniu istotnych zmian, program ten okazał się strzałem w „dziesiątkę”.

Podpisaliśmy umowę z kolejną firmą na odtwarzanie muzyki, tym razem był to ZPAV (Zrzeszenie Producentów Audio Video) ciekawe kto będzie następny? Umowa gwarantuje nam legalne odtwarzanie muzyki we wszystkich miejscach, w których uczymy tańca, prowadzimy imprezy  itp.

Kurs tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski kojarzy nam się z pięknie ubraną, elegancko i swobodnie prezentującą się parę na parkiecie. Czy w najśmielszych myślach i snach wyobrażałeś sobie, że tą parą możesz być właśnie TY? Sprawdź, jakie kursy tańca oferujemy w naszej szkole. Dowiedz się więcej

Pierwszy taniec weselny dla nowożeńców

Ślub to jedyny w swoim rodzaju dzień, długo oczekiwany, wymarzony i piękny. By faktycznie taki był, warto zadbać również o jego taneczną oprawę i przygotować coś wyjątkowego.
Dowiedz się więcej

Historia Firmy

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ TAŃCZYĆ ale masz ograniczony czas? Dla nas nie ma przeszkód możemy zaproponować indywidualny tok nauczania, który czasowo i programowo dostosowujemy do Ciebie. Dowiedz się więcej

Copyright by Centrum Tańca Szczepan. Wszelkie prawa zastrzeżone. - szkoła tańca Trójmiasto Polityka Prywatności