7

Rodzaje tańca

To wstęp do bardziej rozwiniętego tańca hustle.

Tańczony do rytmicznej uniwersalnej i szybkiej muzyki dyskotekowej z dużą ilością obrotów partnera i partnerki. Doskonały na każde party taneczne.

To taniec, którym rozpoczynamy naukę na kursach tańca i przygodę z tańcem.

Figury bardzo proste i przyjazne początkującym tancerzom. Tańczony raczej do wolnej i rytmicznej muzyki.

To bardzo ważny i pożyteczny taniec latynoamerykański.

Jego technika kroków w bok jest podstawą wielu tańców latynoamerykańskich. Każdy kto planuje rejs wycieczkowy albo odwiedziny w tropikalny raju Karaibów to koniecznie musi się nauczyć tego tańca. Dobra wiadomość jest taka, że merengue to najłatwiejszy taniec latynoamerykański.

Powstała z połączenia klimatów meksykańskich, kolumbijskich, kubańskich i portorykańskich.

Tak naprawdę Salsa to mambo tańczone na bardzo ograniczonej przestrzeni. Rytm tego tańca sprawia, że przemawia on do wszystkich ludzi bez względu na wiek i chętnie jest tańczony niemal we wszystkich zakątkach świata.

To młodszy brat ReR powstał w Ameryce po 1910 r.

Dotarł na nasz kontynent w 1940 r. dzięki amerykańskim żołnierzom, początkowo pod nazwą jitterburg. Bardzo dynamiczny ukazujący radość i zabawę młodych a także szalonych ludzi.

Śmiała, wesoła i beztroska jest tańcem dla wszystkich.

Początkujący, zarówno mężczyzna jak i kobieta, nie będą mieli kłopotów z jej łacińskim rytmem, ponieważ wyraźne zaznaczone uderzenia można łatwo rozliczyć z muzyką. Każdy, kto nauczy się rozpoznawać cha-cha-cha jest zaskoczony tym, ile utworów ma jej rytm. Niezależne ruchy klatki piersiowej i ramion, a do tego mnóstwo krótkich rytmicznych kroków – wszystko to razem składa się na radosny i seksowny latynoski taniec!

Jest najbardziej gładki ze wszystkich tańców standardowych.

Muzyka jest ponadczasowa i taka zostanie dopóty, dopóki kochankowie będą spacerować w niedzielę parkowymi alejkami albo w soboty kołysać się rytmicznie w miejscowej knajpce. Fokstrot przemawia do każdego chłopaka i każdej dziewczyny, czy też do każdego mężczyzny i każdej kobiety, na każdym etapie związku.

Powstał z tańców dworskich, podbił świat i do dziś nazwany jest królem tańców.

Dawniej na dworze obroty partnerki w lewo uważano za niestosowne . W walcu stały się zaś koniecznością. Taniec ten przywodzi na myśl uczucia niewinnej miłości, pobudza zmysł estetyczny i od czasu do czasu bywa dekadencki.

Całość sprawia wrażenie nerwowej atmosfery, kłótni a czasami walki.

Może być źródłem rozrywki, radości i pomysłów na całe życie. Ten nadzwyczajny taniec dostarcza nam zapamiętania, podniecenia, miłości, gniewu, romansu i wszystkich innych emocji jakie mogą się pojawić pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Rumba jest niezaprzeczalną muzyką miłości.

Jej dźwięki są ucztą dla zmysłów, a jej kuszący rytm przenosi nas choćby na kilka chwil do świata tropików. Czujemy siłę przybojowej fali i gorący wiatr, który wieje nam w twarz, przynosząc z daleka melodyjny szum rozkołysanych palmowych liści. Rozpalająca wyobraźnię muzyka uwodzi nas i niemal zmusza do tańca.

Melodia Walca często przypomina szczęśliwe chwile letnich wieczorów, piękną romantyczną muzykę i wszystko to co powoduje, że chce się żyć.

Tańczony w parze sprawia wrażenie lekkiego i płynnego, dającego poczucie swobody i wolności. W zamyśle ma przedstawiać dwójkę zakochanych ludzi planujących wspólną przyszłość. To z pewnością najbardziej romantyczny z tańców standardowych, pobudza wyobraźnię.

Samba i Brazylia są nierozłączne jak dym i ogień, grzmot i błyskawica, noc i dzień.

To taniec który, swoją żywotność czerpie z korzeni afrykańskiego i amerykańsko-indiańskiego folkloru w połączeniu z kulturą portugalską. Samba ma wiele cech, które można spotkać w innych popularnych tańcach. Może być progresywna jak walc albo rozpalać wyobraźnię jak mambo, a jednocześnie przypomina swoją dynamiką swinga.

Kurs tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski kojarzy nam się z pięknie ubraną, elegancko i swobodnie prezentującą się parę na parkiecie. Czy w najśmielszych myślach i snach wyobrażałeś sobie, że tą parą możesz być właśnie TY? Sprawdź, jakie kursy tańca oferujemy w naszej szkole. Dowiedz się więcej

Pierwszy taniec weselny dla nowożeńców

Ślub to jedyny w swoim rodzaju dzień, długo oczekiwany, wymarzony i piękny. By faktycznie taki był, warto zadbać również o jego taneczną oprawę i przygotować coś wyjątkowego.
Dowiedz się więcej

Rodzaje tańca

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ TAŃCZYĆ ale masz ograniczony czas? Dla nas nie ma przeszkód możemy zaproponować indywidualny tok nauczania, który czasowo i programowo dostosowujemy do Ciebie. Dowiedz się więcej

Copyright by Centrum Tańca Szczepan. Wszelkie prawa zastrzeżone. - szkoła tańca Trójmiasto Polityka Prywatności